Redakcja - "Wywiad z Kampf der Nibelungen dla Szturmu"

Wywiad z Kampf der Nibelungen dla „Szturm – miesięcznik narodowo - radykalny“

Jesteście sportową organizacją dla młodych Niemców. Kiedy rozpoczęliście działalność? Jakie grupy biorą udział w wydarzeniach Kampf der Nibelungen (Autonome Nationalisten, inne grupy narodowe itd.) ?

Powołaliśmy organizację po raz pierwszy w 2013 roku. Pod nazwą Ring der Nibelungen. Po latach została przemianowana na Kampf der Nibelungen. Od początku powstania tej inicjatywy, chcieliśmy aby zawodnicy mogli identyfikować się z naszą ideą. Obejmuje ona szeroki krąg grup i subkultur, które mogą się z nią utożsamiać. Interesujące było dla nas to, że połączyliśmy grupy nacjonalistów i chuliganów piłkarskich, czyli coś co od dłuższego czasu jest normalne w innych państwach, w końcu udało się w Niemczech.

 

Co stanowiło główny powód powołania Kampf der Nibelungen?

Organizowaliśmy wiele wydarzeń sportowych i musimy przyznać, że sport, który sprawia wiele przyjemności, jest zniszczony przez cudzoziemców. Istnieją klany Libańskie, w których po wygraniu walki przez krewnego na ring wbiega z 30 osób i wywieszają libańskie flagi. W ten sposób zachowują się niesportowo i lekceważąco. Tego samego doświadczyliśmy z Turkami i innymi obcymi. Ponadto zawodnicy, którzy mają nacjonalistyczne tatuaże lub byli aktywni nacjonalistycznie zostali wykluczeni z gal. Nadal mogą być świetni, ale nie mogą walczyć. Od tego zaczęliśmy. Chcemy stworzyć platformę dla wszystkich tych wojowników, którzy chcą a nie mogą walczyć. Naszym mottem przewodnim jest hasło „Dyscyplina jest wszystkim!”. Oznacza to dla nas szacunek i sportowego ducha.

 

Czy Wasze turnieje są popularne w Niemczech? Ile wydarzeń rocznie organizujecie?

 

Nasze wydarzenia stają się co raz bardziej popularne. Marka staje się co raz bardziej znana, a nasze ubrania są chętnie noszone. Organizujemy jedną galę rocznie. Jej organizator dostaje od nas pozwolenie na wykorzystanie naszego logo. Mamy nadzieję, że w kolejnych latach będziemy organizować więcej wydarzeń.

 

Współpracujecie z organizacjami takimi jak White Rex i Pride France, dlaczego? Posiadacie jeszcze innych współpracowników (np. polskie „First to Fight)

Jesteśmy na takim etapie, że nie możemy się wycofać. Chcemy współpracować ze wszystkimi. Uważamy „First to Fight” za bardzo dobrą organizację.

 

Bierzecie udział w innych narodowych inicjatywach? Wspieracie jakieś demonstracje, marsze?

Wspieramy wiele narodowych inicjatyw. Jednakże nie chciałbym udostępniać za wiele informacji (wynika to z silnych represji państwa w stosunku do aktywnie istniejących i mających realne znaczenie polityczne inicjatyw nacjonalistycznych – przyp. tłum.) .

Chciałbym teraz zapytać Was o parę spraw. Co oznacza dla was Europa?

Europa oznacza dla nas wspólnotę walki. Uważamy, iż europejskie narody maja obowiązek bronić się przed atakami z zewnątrz. Konieczna jest współpraca na poziomie europejskim. Może to mieć tylko miejsce jeśli wszystkie te kraje są niepodlegle i niezależne. Generalnie popieramy ideę zachowania własnej kultury.

 

Żyjemy w epoce liberalizmu. Czasach egoizmu, alienacji oraz innych idei niszczących ducha. W Waszym manifeście piszecie o walce z samym sobą. Sporty walki są dla Was najlepszym rozwiązaniem?

Uważamy, że sport ćwiczy jednocześnie i ciało i ducha. Każdy przecież wie, że uprawianie sportu jest dobre. I nie ma znaczenia jaką dyscyplinę ktoś uprawia. Ważne jest, aby dobrze rozpoczynać każdy dzień. Tak samo odnosi się to do walki politycznej, jeśli czujemy się dobrze mamy dzięki temu więcej sił do walki z tymi chorymi wpływami w społeczeństwie.

Idea straight Edge jest co raz bardzie popularna pośród nacjonalistów. Waszym zdaniem nacjonaliści powinni unikać używek?

 

Bardzo często jesteśmy o to pytani. Wspieramy idee Straight Edge i utrzymujemy dobre kontakty z ludźmi z tej sceny. Sami nie żyjemy zgodnie z tą zasadą, ale uważamy ją za bardzo wartościową. Nie ma nic lepszego od zdrowego ciała wspieranego przez silnego ducha i wolę. W najbliższych tygodniach wypuścimy specjalną koszulkę dla ludzi związanych ze Straight Edge. Jak widzisz, pracujemy razem, uważamy tych ludzi za część naszej społeczności.

Jak oceniacie multikulturowe społeczeństwo? Jest jeszcze jakiś ratunek dla Niemiec?

Uważamy multi –kulti za mord na narodzie. Ratunkiem dla naszej ojczyzny jest powstanie silnej kontrkultury. Musimy wzmacniać się i być gotowi na nadchodzące niepokoje. To najlepsze co możemy zrobić jako wspólnota przeznaczenia - którą jesteśmy, musimy stać w opozycji wobec zagranicznych wpływów.

Dziękuję za ten krótki wywiad. Ostatnie słowo należy do Was.

Dziękujemy za Wasze pytania. Mamy nadzieję, że nasze idee odniosą sukces. Chcielibyśmy aby wszystkie europejskie grupy współpracowały ze sobą. Bylibyśmy szczęśliwi, gdybyśmy mogli spotkać się w Polsce i pozostali z Wami w kontakcie.

Kampf der Nibelungen

 

 

Manifest Kampf der Nibelungen

Kampf der Nibelungen jest galą sportów walki, organizowaną dla młodych Niemców, którzy przez poświęcenie i entuzjazm dla naszego sportu nie chcą brać udziału w wydarzeniach mainstreamu.

Gdy udział danego sportowca w głównych, niemieckich „Fight Nights” związany jest z zaangażowaniem w demokratyczny system wartości z jego wzlotami i upadkami, Kampf der Nibelungen postrzega sport nie jako część gnijącego systemu politycznego, ale jako fundamentalny element, alternatywę rozwijającą i poszerzającą świadomość.

Sporty walki oznaczają dla nas przede wszystkim walkę z samym sobą. Wiarę we własne siły i umiejętności, zastąpienie ospałości i wygody przez entuzjazm i ambicję. Sporty walki traktowane z należytą powagą pozwolą poznać granice własnych możliwości. Dają nam klucz do sukcesu i osiągnięcia osobistych celów - czy to w sporcie, działalności politycznej, czy życiu prywatnym – dzięki woli, dyscyplinie i ciężkiej pracy.

Jesteśmy przekonani, że nasza sportowa pasja stworzy silne społeczności, które zostaną połączone więzami niespotykanymi pośród demokratycznego społeczeństwa opętanego materializmem i indywidualną samorealizacją.

Kampf der Nibelungen zrzesza wszystkich sportowców i kibiców, którzy tęsknią za alternatywą dla obecnego „ducha dziejów” zdominowanego przez nieuczciwość i brak wartości, oferowanego przez scenę sportową. Angażujcie się, odwiedzajcie nasze imprezy lub przyłączcie się, utrzymujcie kontakt z innymi aktywnymi sportowcami, zachęćcie swoim przykładem innych do odwrócenia się od zepsutego systemu hipokrytów i słabeuszy.