Miłosz Jezierski - "Co oznacza być Alt Right? - tłumaczenie tekstu Richarda Spencera"

Po ostatnich wydarzeniach w Charlotesville w polskich mediach mainstreamowych zawrzało. Nazistowski terroryzm, swastyki i alterprawica. Wszystkie pojęcia łączono w jedno – niebezpieczeństwo. Zamach na demokracje i obudzenie się demonów zakopanych po 1945. w polskim środowisku nacjonalistycznym nadal krąży wiele spekulacji na temat amerykańskiego nowego zjawiska jakim jest Alt Right. Ten tekst jest przetłumaczonymi założeniami ideowymi lidera alternatywnej prawicy i w gruncie rzeczy założyciela ruchu Richarda Spencera:

Rasa

 

Rasa istnieje. Rasa ma znaczenie. Rasa jest fundamentem tożsamości.
”Biali” to skrót dla pewnego zbioru ludzi na całym świecie, wywodzącym się z rasy indoeuropejskiej, często nazywanej aryjską. Europejski oznacza posiadanie rdzenia celtyckiego, germańskiego, greckiego, łacińskiego, nordyckiego i słowiańskiego – z którego pochodzą przenikające się kultury i wyradza się wspólna cywilizacja.

 

Żydzi

Żydzi w odróżnieniu od Europejczyków są ludem etnoreligijnym. Przez wiele egzystowali w europejskich społeczeństwach, nigdy nie stając się jednym z nich. Zachowanie swojej tożsamości Żydzi zawdzięczają oporze wobec asymilacji, czasem opór ten przejawiał się jako wrogość wobec gospodarzy. Wartości „judeochrześcijańskie” mogą być osobliwym politycznym sloganem, jednak zniekształcają historyczną i metafizyczną rzeczywistość stosunków między Żydami, a Europejczykami.

Państwo etniczne

Narody muszą zabezpieczyć swoje istnienie i unikatowość oraz promować własną drogę rozwoju i rozkwitu. Państwo jest istotą ich istnienia i co najważniejsze fizyczną manifestacją istoty ludzkiej, czyli porządku oraz woli przetrwania. Rasowa lub etniczna istota państwa jest słuszna i potrzebna.

Metapolityka

Duchowość jest podstawą kultury, a polityka jest tego metafizycznym przedłużeniem. Stawką Alt Right jest wygranie sytuacyjnej i ideologicznej wojny z tymi, ktorzy chca dekonstruować europejską tożsamość i wartości. Antywartości z Woodstocku lub Wall Street są dla nas niczym.

Biała Ameryka

Fundamentem USA była biała populacja WASP (White Anglo-Saxon Protestant). Po I Wojnie Światowej Amerykanie zgodnie ustalili iż są narodem z pniem europejskim i chrześcijańskim. Inne rasy zamieszkałe na kontynencie skonfliktowały się z lub podporządkowały białym. To biali zdefiniowali Amerykę jako społeczeństwo oparte na europejskim porządku prawnym.

Europa

Europa jest naszym wspólnym domem. Krew i kości naszych przodków leża zagrzebane w jej ziemi.
Zjednoczenie Europejczyków wyłaniało się w historycznych kryzysach. Jednak także małostkowość, egoizm oraz zdrada. Jako narody braterskie, Europejczycy konkurowali ze sobą, nienawidzili i zabijali nawzajem. Dziś jednak nie możemy pozwolić sobie na luksus wewnątrz-rasowych sprzeczek. |Bratnie wojny” nie dały nam nic, doprowadziły do zbiorowego upadku. Europejczycy muszą dziś dogadać się ze sobą jak rodzina.

Rodzina

Rodzina czyli kobieta i mężczyzna w miłosnym związku tworzą potomstwo – to esencja i niezbędny fundament zdrowo funkcjonującego społeczeństwa.

Natura ludzka

Człowiek nie jest pusta kartką, którą można zapisać dowolną treścią, nie narodził się też jako prymitywny dzikus. Natura ludzka to zbiór rasowej tożsamości, płci, cech dziedzicznych i wrodzonych talentów – najpotężniejsza moc formująca jednostki, rodziny, społeczeństwa i w końcu narody.

Kobiety i seks

Kobiety, jako matki i opiekunki są kluczem do przyszłości naszej rasy i cywilizacji. Sprzeciwiamy się feminizmowi, dewiacjom nikczemnym zaprzeczeniom prawom natury jak i wszystkiemu co destruktywne dla zdrowych relacji między kobietą, a mężczyzną. Musimy przezwyciężyć dzisiejszą nędzną ”kulturę porno” i powrócić do prawdziwie erotycznej i owocnej dla naszych społeczeństw seksualności.

Sprawy zagraniczne

Polityka zagraniczna europejskich państw (włączając imigracje, dyplomacje i wojnę) powinna bazować na ochronie swych obywateli, nie może być zakładnikiem partykularnych czy obcych interesów, ani poświęcać się finansowym zakusom korporacji, globalizmowi i jego grymasom, humanitaryzmowi czy ”Końcowi Historii”. O ile ”szowinizm” służy dzisiaj transformacji nie europejczyków w Europejczyków, więc my nie możemy być ”zachodnimi szowinistami”.

Wolność słowa

Obywatele amerykańscy powinni cieszyć się wolnością wypowiedzi zagwarantowaną przez konstytucję, zalecamy takie wartości Europejczykom. Sprzeciwiamy się tym, którzy szukają pretekstu do ograniczenia wolnego słowa dla tych, z którymi się nie zgadzają. Rządowa cenzura, polityka korporacyjna, blokowanie platform cyfrowych czy zastraszanie w naszej opinii musi być potępione.

Broń palna

Wszyscy obywatele USA powinni mieć prawo noszenia broni do obrony własnej, swych rodzin tako tez w celach sportowych czy łowieckich.

Globalizacja

Handel międzynarodowy i sprawiedliwa wymiana dóbr to idee, które mogą opłacać się nam wszystkim. Jednakże ekonomiczna i polityczna globalizacja niszczy stare i autentyczne kultury. Uprzemysłowione kraje transformują się w wielkie ”NIC” i ”nigdzie” bezguście, betonowe wysypiska oraz centra handlowe odseparowane od kultury, narodu i historii. Globalizacja zagraża nie tylko Europejczykom, ale każdej unikatowej tożsamości na świecie.

Lewica

Lewicowość jest ideologią śmierci i musimy stawić jej czoła oraz ją pokonać. Ostatecznie możemy zginać honorowo co jest poświęceniem w chwili destrukcji naszych narodów i cywilizacji.

Ekonomia

Ekonomiczna wolność jednostki nie jest wartością samą w sobie. Cała polityka ekonomiczna powinna służyć narodowi, interesy kupców i biznesu nie powinny być przekładane nad dobro wspólne, dobrobyt pracowników, rodzin oraz środowisko naturalne.

Życie miejskie

Samochód, system autostrad czyli ”kultura samochodowa” przyczyniła się do śmierci miast i miasteczek. Nie wszyscy żyją w wielkomiejskim środowisku, jednak to miasta są siła witalną naszej kultury, wspólnoty, nauki oraz sztuki. Nigdy nie powinny zostać opuszczone przez starsze pokolenie białych ludzi i muszą zostać nam przywrócone jako diamenty naszej cywilizacji.

Natura

Jesteśmy
uprzywilejowaną częścią porządku naturalnego, będąc jednocześnie w środku jak i ponad nim. Mamy potencjał by stać się strażnikiem natury jak i jej niszczycielem. Odkładając na bok takie teorie jak globalne ocieplenie czy wyczerpywanie się surowców, Europejskie kraje powinny inwestować w parki narodowe, rezerwaty, zagrożone gatunki podobnie jak w produktywne i podtrzymujące owy stan farmy i rancza. Świat natury i doświadczanie go jest celem samym w sobie.

Pokolenie 68

Urodzeni między 1945 a 1964 opuścili obowiązek zabezpieczenia cywilizacji dla swoich potomków. Pokolenie 68 utopiło się w dziecięcym narcyzmie w bardzo ekstremalnej formie. Oni ponoszą odpowiedzialność za dzisiejszą opłakaną sytuację, a są tez tak krótkowzroczni, iż nie widza w tym ani swojej winy ani niczego złego. Desperacko potrzebujemy nowych elit.


Edukacja

Nowoczesny system edukacji - od szkoły podstawowej po doktoraty – został skorumpowany w przeszłości i tak trwa do dzisiaj. Słuzy w całości, od szkół panśtwowych po prywante, lewackiej ideologii, lichwiarskiej finansjerze oraz nowej klasie rządzacej o wiele bardziej niz studentom i ich rodzicom.
Dzieci nie powinny być indoktrynowane liberalnymi dogmatami, ale nauczane języków, matematyki, sztuki, historii i nauk ścisłych. Wyższe szkolnictwo oparte jest na kognitywnie1 wykształconych elitach, które propagują jedyną słuszna prawdę. Jest to szkodliwe dla większości z nas. I niebezpieczne. Szkolnictwo zawodowe, szkoły handlowe czy praktyki, powinny zostać przywrócone jako norma dla obywateli.

Broń palna

Wszyscy obywatele USA powinni mieć prawo noszenia broni do obrony własnej, swych rodzin tako tez w celach sportowych czy łowieckich.

Obowiązki

Człowiek wyróżnia się poprzez swoje czyny. Każdy, musi dążyć do czegoś więcej niż być normalnym człowiekiem, by być szanowanym przez swych spadkobierców i stać się częścią czegoś większego niż własnego Ja.


 

 

 

1Kognitywistyka – nauka zajmujaca się analizą zmysłów poznawczych oraz racjonalnym wyjaśnianiu procesów myślowych i modelowaniem inteligencji. W sposób empieryczny próbuje tez wyjaśniać zachowania abstrakcyjne.