Jan Piasecki - Walka o byt

Kiedy zaczynasz przeglądać serwisy internetowe, kiedy zaczynasz oglądać telewizję, słuchać radia czy czytać gazetę, wszystko to mówi ci- bądź nijaki. Kultura bylejakości która jest współcześnie promowana jako postęp w rzeczywistości staje się nową falą barbarzyństwa, która w człowieku ma obudzić najbardziej pierwotne, prymitywne instynkty i pragnienia. Oczywiście odbywa się to gdzieś podprogowo, aby nie wytaczać od razu ciężkich dział. Ta rewolucja trwa już wiele lat. Hedonizm, rozwiązłość, życie na pokaz, materializm, przyjemność, wszystko co ma zniszczyć i zdegenerować ducha i sumienie. Co ciekawe ostrzeżenia są kierowane także z pozycji nauki. Wielu neurologów ostrzega przed pozorną przyjemnością, którą oferują nam masowe środki przekazu oraz możny tego świata. Człowiek wychowywany w przepychu traci zdolność znoszenia bólu, czy nawet małych przeciwności. Zmiany zachodzące w naszym mózgu dopominają się ciągłych bodźców przyjemności- dopaminy. W efekcie wraz z blaskiem ekranu smartfona i przyjmowania tej antykultury, tracimy kontrolę nad sobą, otwierając drzwi do władzy innych nad nami.

 

Współcześni ludzie oduczyli się stawiać sobie cele, walczyć o marzenia oraz pokonywać bariery. Dziś wyśmiewani są nawet sportowcy, którzy rezygnują z imprez, picia alkoholu czy jedzenia śmieciowych fast foodów. Świat nie rozumie wyrzeczeń, samodoskonalenia, walki z własnymi słabościami czy ograniczeniami. Świat przestał wierzyć nie tylko w potęgę ducha, ale w indywidualne „ja”, które zostało podporządkowane masowemu i nijakiemu „my”.

 

Dlatego tak ważne jest to abyśmy każdego dnia stając na nogi, mozolnie i z trudem brnęli w tym bagnie materialistycznego pędu, który chce nas pochłonąć i zatopić. Jak sobie z tym radzić? Módlcie się, walczcie różańcem, czytajcie książki, próbujcie pisać własne teksty, wiersze, wreszcie- chodźcie na siłownie i do klubów sportów walki. Bądźmy spartanami kontrrewolucji, która na nowo odkryją kulturę, cywilizację i wiarę, przywracając jej należyty blask. Odbudujmy świątynie, które zburzono, odnajdźmy fundamenty Europy, która jest z nienawiścią niszczona przez nowe fale barbarzyńców. Odbudujmy siebie samych!

 

Anche se tutti noi no!

 

 

 

Jan Piasecki