Monika Dębek - O nowoczesnym nacjonalizmie

Wszyscy jak żyjemy w Polsce, jesteśmy na pewno świadomi, że dzisiejszy świat zmienia się coraz bardziej, technologia idzie do przodu, środowisko staje się coraz to bardziej zanieczyszczone.

 

Co za tym idzie? Zmienia się także człowiek. Dzisiejsze dorastające pokolenie posiada całkowicie odmienną mentalność niż ich rówieśnicy jeszcze 10 lat temu.

 

System liberalny niszczy dzisiejszego człowieka coraz bardziej. Osobnik ludzki, który podąża ślepo za nowoczesnymi trendami, zatraca się w nich i prowadzi do samozagłady swojego człowieczeństwa.

 

Nacjonalista jest osobą, która nie dość, że nie poddaje się nowoczesnemu światowi, to walczy z nim i przeciwstawia się wszystkiemu, co może doprowadzić do jego degradacji.

 

Wartości wyznawane przez dzisiejszych ludzi co bardzo odmienne, od tych, którymi kierowali się nasi rodzice czy dziadkowie.

 

Z jednej strony nacjonalista wyznaje tradycyjne wartości, kocha swoją ojczyznę, z drugiej jest obowiązkiem jest posiadanie odpowiedniej ilości wiedzy na temat tego, co dzieje się nie tylko na świecie, ale także na jego własnym podwórku.

 

Aby móc walczyć z lewicowym liberalizmem trzeba znać jego zasady, mechanizmy powstawania kolejnych trendów, zasad jego funkcjonowania.

 

Nowoczesny narodowiec, nie jest osobą, która żyje w swoim świecie. Musi przecież potrafić funkcjonować w XXI wieku, podejmować pracę zarobkową, utrzymywać swoją rodzinę czy też działać w środowisku lokalnym. Walczy jednak z tym, co złe, co niszczy jego oraz najbliższych dla niego ludzi.

 

Podstawowy cel każdego, nowoczesnego nacjonalisty to odbudowa tego co zostało już zniszczone w Polsce, oraz dbałość o to co zostało i tworzenie nowego gruntu do życia.

 

Wielka, wolna Polska – to nie kraj poddany pod niewolę Unii Europejskiej czy USA. To nie kraj dbający o interesy sąsiedniego sąsiada, ale o swoich, własnych obywateli.

 

Nowoczesny nacjonalizm to taki, który odnosi się do swoich korzeni, myśli działaczy narodowych działających kiedyś w polskiej rzeczywistości np. w czasach przedwojennych, Ale to też taki, który nie zatrzymuje się w starych, zamierzchłych już czasach. Nacjonalista to istota, która zna dobrze dzisiejszy świat, potrafi się w nim odnaleźć. Nie jest wyalienowany, nie żyje w pustelni. Funkcjonuje w polskich miastach i wsiach. Powinien być raczej osobnikiem, którego jest wszędzie pełno, cieszącym się ogólnym respektem i szacunkiem innych ludzi.

 

Podsumowując nacjonalista do człowiek, który doskonale zna i rozumie historię swojego narodu, ale aktywnie żyje także w czasach teraźniejszych i z optymizmem patrzy w przyszłość, kreując już ją w dzisiejszym czasie, nie czekając na oklaski i na inny bardziej odpowiedni czas.

 

Zatem nacjonalizm to postawa, jaką kierowali się nasi przodkowie, w czasach zamierzchłych, to także nowoczesność. Mamy za zadanie jak być nowoczesnym narodowcem z szacunkiem do przeszłości.

 

 

 

Monika Dębek