Monika Dębek - Bierność przekleństwem narodu polskiego

Wędrując w czasie letnim przez naszą, piękna Polskę mieliśmy zapewne okazję spotkać lub nawet poznać wielu ludzi. Wszyscy jesteśmy różni, posiadamy różne cechy charakteru. Każda osoba ma inny temperament, różne pasje, sposób zachowania. Niestety wpływy zachodniego stylu życia tworzą w ludziach konsumpcjonizm oraz bierność w najważniejszych sprawach życia ludzkiego.

 

Istota ludzka zaczyna gromadzić coraz to więcej nowoczesnych urządzeń, ubrań, rzeczy, które w cale nie są jej potrzebne do egzystencji.

 

Aktywność jej powoli ogranicza się coraz bardziej do korzystania z tych urządzeń. Młodzież często nie poświęca swojego życia pasjom, które mogą ją rozwijać. Korzysta za to z coraz to bardziej nowoczesnych laptopów, tabletów, telefonów komórkowych.

 

 

Nowoczesna technika staje się dla młodego człowieka czymś w rodzaju przyjaciela a dla wielu nawet bogiem.

  

Już najmłodsze dzieci wpadają w pułapkę nowoczesnych nowinek. Odchodzą od realnego życia w zamian za przyjemności, jakie mogą czerpać z wirtualnej rzeczywistości. Wielkim zagrożeniem dla młodzieży są także media. Młody człowiek spędza przed telewizorem mnóstwo czasu, a postaci z telewizji, często mające mało wspólnego z prawdziwym człowiekiem, stają się dla niego autorytetem i wzorem do naśladowania.

 

 

W stosunku do Polski w dalszym ciągu pojawia się coraz to więcej zagrożeń, nie tylko tych zewnętrznych, ale także tych tworzących się w wewnątrz kraju. Niestety chętnych do obrony przeciwko wrogowi jest coraz mniej. Media skutecznie stosują pranie mózgu. Dzięki niemu ludzie przyjmują atak jako coś normalnego. Nie widzą w nim żadnego zagrożenia. Lewackie media wielu wrogów Polski, przedstawiają jako przyjaciół oraz elity narodu. Bierność staje się coraz to bardziej powszechna, a lenistwo staje się towarzyszem coraz to większej liczby polskiej populacji.

 

O bierności już w zeszłym wieku pisał Roman Dmowski. Przedstawiał ją jako "podstawę naszego charakteru".

  

W "Myślach nowoczesnego Polaka" wspomina, że " cudzoziemiec zajmujący się z daleka losem polskim" zapewne wyobraża sobie nas jako naród waleczny, troszczący się o swój byt. A naszym żywiołem stała się walka. W rzeczywistości Polska jest jednym z najbardziej łagodnych narodów w Europie. Jesteśmy także skłonni do życia bez troski. Już w Polsce szlacheckiej, szlachta prowadziła beztroskie, rozwiązłe życie. Uważali siebie za elitę i posiadała bardzo wiele przywilejów. Już wtedy prowadziła nasz kraj do wewnętrznego rozkładu.

 

Chłopi Polscy także nie byli przyzwyczajeni do walki. Byli oni ulegli i skupieni na ciężkiej pracy na rzecz swojego pana. Często myśleli aby tylko przetrwać w trudnych warunkach życiowych. Nie podejmowali jednak działań ani pojedynków wojennych.

  

Bierność towarzyszyła naszemu narodowi na przestrzeni wielu wieków. Obecna była także w czasach PRL. Wielu Polaków poddało się całkowicie czerwonej propagandzie. Sporej ilości ludzi żyło się w tamtych czasach całkiem dobrze. Posiadali auta, ładne mieszkania i nie musieli stać w kolejkach za jedzeniem w sklepach.

 

 

Dobrobyt niektórych ludzi sprawiał, że nie podejmowali oni walki, ponieważ nie czuli takiej potrzeby.

  

Bierność narodu może doprowadzić do jego całkowitego upadku. Wróg odbierać może ją jako przyzwolenie na atak. Bierność stała się dla nas tak bliska, że spora część społeczeństwa nie jest gotowa podjąć jakiekolwiek działania. W momencie kryzysu nie podejmuje obrony, gdyż nie posiada instynktu wojownika. Lenistwo jest cechą charakterystyczną wielu ludzi. Nie mają oni ochoty na jakiekolwiek zmiany, ponieważ przyzwyczaili się do życia nawet w największej beznadziejności. Brak bierności oraz zmiany są czymś do czego nie są przyzwyczajeni. Dobrze im żyje się w utwardzonych schematach. Często nie posiadają wiedzy na temat innego piękniejszego życia.

 

Bierność stała się naszym przekleństwem do tego stopnia, że wiele jednostek nie widzi horyzontów do podjęcia walki. Niestety nowe zagrożenia były, są i będą pojawiać się w przyszłości coraz to nowsze.

 

Nacjonalista jest osobą, która nigdy nie pozostaje bierna. Bierność jest jego wrogiem a walka towarzyszy w każdej dziedzinie życia, w codzienności.

  

Nie możemy pozwalać aby bierność towarzyszyła także przyszłym pokoleniom. W naszych rękach jest los naszych potomków i to my tworzymy teraźniejszość. To my jesteśmy nadzieją Polski i jej fundamentem. Pamiętajmy o tym gdy bierność zechce zaatakować również nas.

 

  

Monika Dębek