Monika Dębek - Rozwój w życiu nacjonalisty

Rozwój, słowo, z którym każdy człowieka spotyka się w trakcie swojego życia, przecież każdy człowiek od momentu poczęcia rozwija się, na różnych etapach, w różny sposób.
Warto skupić się w swoim życiu nad rozwojem osobistym, ponieważ sprawia on, że człowiek staje się coraz lepszy w życiu prywatnym, jak i w zawodowym.
Nacjonalista także musi stawać się lepszym każdego dnia i pracować nad swoim rozwojem, aby skutecznie pracować dla swojej ojczyzny. Rozwój sprawia, że jesteśmy coraz bliżsi realizacji swoich marzeń w naszym przypadku, lepszej, wielkiej Polski.
Aby móc się rozwijać, nie ma sensu odkładać pracy na późniejszy czas, tylko zacząć już teraz. Nie ma najmniejszego sensu czekać na lepsze jutro, przyszłość zaczyna się już dzisiaj.
W pracy nad rozwojem ważne są małe kroki, w życiu nacjonalisty praca u podstaw. Niestety czeka nas wiele przeszkód, cele należy rozbić na małe części.
W drodze ku lepszej wersji ważne jest także obserwowanie innych osób. I nie chodzi tu o bezmyślne kopiowanie ludzi, ale branie ze wzoru z tych, który osiągnęły sukces w pracy nad sobą. Nacjonalista musi być osobą, która obowiązkowo poszerza swoje horyzonty i chce się rozwijać, wzorem do naśladowania są inni działacze, starsi stażem w działalności. Jednym ze sposobów rozwiania się jest czytanie książek i to zarówno związanych tych bezpośrednio z ideą nacjonalizmu, jak i tych spoza naszego obszaru.
W rozwoju osobistym ważna jest także otwartość na zmiany, świat się rozwija, nacjonalizm także. Nacjonalista musi znać także problemy obecnego świata, aby móc przeciwstawiać się temu, co złe.
Aby móc iść do przodu, ważne są też pasje, życie narodowca to nie tylko szeroko pojęta praca dla narodu, ale także rozwijanie swoich zainteresowań. Nie da się iść w dobrą stronę, robiąc to, czego kompletnie się nie lubi. Nasze hobby należy wybierać godnie ze swoją moralnością i zasadami, nie krzywdząc drugiego człowieka. Jeżeli spotkasz w życiu osoby, które kochają to, co ty życie może stać się naprawdę piękne.
Pasja jest jak tlen w życiu człowieka i sprawia, że stajemy się lepszą wersją samego siebie.
Jak dla nacjonalisty ważny jest rozwój, wiemy wszyscy. Nie możemy usiąść na miejscu i spocząć na laurach. Należy cieszyć się tym, co udało nam się już wspólnie osiągnąć, jednak każdego dnia należy podejmować pracę nad sobą. Wielkiej Polski nie da zbudować się biernością. Nacjonalista jest człowiekiem czynu aż do swojej śmierci.

 

 

 

 

 

Monika Dębek