Monika Dębek - W leśnym raju

W ciężkich czasach, w jakich przyszło nam żyć, walcząc z wrogiem, którego nie możemy dostrzec gołym okiem pewne wartości, które przestały być ważne lub stały się dla nas oczywiste i ogólnodostępne przypomniały o sobie z wielką mocą.

Ludzkość całego świata przeżywa ogromną tragedię, dowiadując się o kolejnych zachorowaniach oraz śmierci osób często ze swojego otoczenia.

Współczesny człowiek wpadł w pułapkę własnego egoizmu i życiowych wygód. Wydawało mu się, że jest najmądrzejszą istotą na świecie, wie już wszystko na temat najnowocześniejszych nowinek technicznych, posiada nowoczesne urządzenia, samochody, które ułatwiają mu życie.

A tu jeden wielki wybuch. Zaraza, która wylała się już na cały świat, chłonąca miliony ludzkich ciał, doprowadzająca ich wprost do ziemi. Świat w oka mgnieniu się zatrzymał, stanął w miejscu, zwolnił swoje tempo.

 

Zdrowie zarówno psychiczne, jak i fizyczne, jest najwyższą wartością na świecie. Wielu ludzi przestało jednak o nim myśleć, popadając w różnego rodzaju nałogi. W hedonistycznych sidłach zaczęli gonić tylko i wyłącznie za przyjemnościami materialnymi oraz nowoczesnością.

Epidemia XXI wieku uświadamia nam jednak, że to nie wygody życia, nowe auto, meble, dom z basenem, mnóstwo pieniędzy są w życiu najważniejsze. Najważniejsze jest zdrowie.

Nacjonaliści wiedzą jednak, że rzeczy materialne są bardzo kruche, a tak naprawdę światem rządzi coś innego. Wiemy także, jak bardzo ważna jest przyroda.

Mając kategoryczny nakaz spędzania większości wolnego czasu w domu, ograniczone możliwości przemieszczania się uświadamiamy sobie, że przyroda jest dla nas bardzo ważna. Potrafi budować, leczyć, ale potrafi także zniszczyć.

Częścią środowiska naturalnego jest las. Składający się z części żywej, czyli zwierząt, roślin oraz przyrody nieożywionej.

Leśny raj dla nas nacjonalistów jest miejscem niezwykłym. Nie jest dla nas tylko częścią ziemi, porastaną przez drzewa. Jest dla nas przede wszystkim miejscem, będącym dziedzictwem narodowym tak samo, jak kultura, sztuka, muzyka, język itd. Składniki naszego narodu należy bronić wszystkie w taki sam sposób.

Las jest także miejscem pozwalającym na odpoczynek i regenerację fizyczną, jak i psychiczną. Korzyści z przebywania w leśnym raju jest bardzo dużo.

Spacery pomagają nam oczyścić swoje drogi oddechowe, natura poprawia także funkcjonowanie naszego całego organizmu, kładu odpornościowego, krążenia, oddechowego.

Zielony kolor obecny w lesie pomaga nam się zrelaksować, odprężyć, przy czym spada nasz poziom hormonów.

Las ma także wiele ważnych funkcji takich jak np.: lecznicze. Wśród drzew i krzewów rośnie wiele roślin, które mają właściwości uzdrawiające, lub same drzewa mają takie zdolności. W przezwyciężaniu różnego rodzaju ciężkich chorób pomagają nam nadal substancje pochodzenia roślinnego, znajdujące się właśnie w leśnym raju.

Gąszcz jest także miejscem zamieszkania dla ludzi i zwierząt. Mieszka w nim wiele gatunków ssaków, ryb, płazów, gadów, ptaków.

Czerpiemy z niego pożywienie, opał, las jest także miejscem pracy. Są osoby, dla których jest on także miejscem modlitwy, miejscem kultury, a nawet nauki czy szpitalem. Do dzisiaj wiele plemion rdzennych jest całkowicie uzależnionych od dżungli.

Jedną z największych funkcji lasu jest tworzenie tlenu, niezbędnego do naszego życia. Drzewa potrafią wytworzyć tlen nawet dla kilku dorosłych osób. Pochłaniają mnóstwo szkodliwego dla ludzkiego organizmu dwutlenku węgla. Lasy tworzą także klimat lokalny, pochłaniają ciepło, ochładzają ziemie. W trakcie zimy podnoszą temperaturę, ograniczają wpływ wiatru.

Jak widzimy, leśny raj jest miejscem, tworzącym nieograniczoną ilość korzyści dla człowieka.

W trudnym okresie, jakim przyszło nam teraz funkcjonować, dużą część swojego czasu spędzamy zamknięci w czterech ścianach. Czy tak da się żyć na dłuższą metę? Odłączenie od przyrody człowieka jest dla niego bardzo niekorzystne, powodujące wiele negatywnych skutków a w ostateczności prowadzące nawet do śmierci, zarówno tej dosłownej jak w i przenośni.

Współczesny człowiek musi zatem docenić wartość przyrody i lasu. Matka natura jest naszym sprzymierzeńcem a przyjaźń z nią i stały kontakt może tylko i wyłącznie wpływać na nas pozytywnie i przynosić wiele korzyści w naszym życiu.

 

Monika Dębek