Grzegorz Ćwik - Podstawowe instrukcje

Wstań i idź. Musisz wstać. Musisz iść. Musisz walczyć. To Twoja droga, to droga każdego z nas. Wbrew wszelkim przeciwnościom, wbrew swoim słabościom – musisz iść. Nie szukaj wymówek, nie oglądaj się na innych. W każdej chwili jest najlepszy czas, by zacząć marsz. Nie jest za późno na to, by stanąć do walki. Dziś jest pierwszy dzień reszty Twojego życia.

 

 

Tak naprawdę nie masz nic do stracenia. Lenistwo, marazm, wszechobecna zamuła – to jedyni „towarzysze”, których będziesz musiał zostawić za sobą. Doprawdy żadna strata.

 

 - - -

 

 

Jesteś Polakiem i Europejczykiem. Dumnie więc to reprezentuj. Nie pozwól pluć na swoją flagę, obrażać i poniżać swojej spuścizny i tradycji – jesteś to winien swoim Przodkom. Bez niepotrzebnego wywyższania się i zadzierania nosa, ale z godnością i honorem prezentuj swą postawą wszystko co najlepsze w polskiej i europejskiej kulturze i dorobku cywilizacyjnym. Niech Twa postawa pokazuje to, kim jesteś.

 

W czasach pozbawionych powagi, wartości i znaczenia bądź przykładem tego, że duma i honor nie przeminęły. Nie mogą przeminąć. Pośród morza głupców śmiejących się jak zwierzęta z samych siebie i swego upodlenia bądź niczym twarda skała. Nie trać czasu i człowieczeństwa na trolling, tzw. „śmieszkowanie” i produkowanie nikomu niepotrzebnej cyfrowej treści. Twoje „śmieszki”, żarty, pretensje i żale nikogo nie obchodzą. Liczy się to, co realnie robisz i możesz zrobić dla Narodu, Europy, rodziny.

 

Pilnuj tego, w jakim towarzystwie się obracasz. To ma ogromny wpływ na Ciebie i Twoje życie, nawet jeśli tego nie dostrzegasz. Unikaj toksycznych ludzi – alkoholików, ćpunów, tych którzy zdradzają swoje kobiety i przyjaciół, tych którzy są hipokrytami. Zostań z nimi, jeśli tylko Twoim celem jest rozmienić swe życie na drobne i rozmyć wszelkie zasady, którymi się kierujesz.

 

Odrzuć ludzi biernych, miernych, którzy nic nie robią poza pseudo-intelektualną onanizacją swoją zajebistością. Zdrowa krytyka jest zawsze potrzebna, jeśli jednak ktoś skupia się tylko na tym, to jest już poważny sygnał alarmowy. Sekciarstwo i gettoizacja to ostatnie, czego potrzebuje nacjonalizm.

 

Nie czekaj aż Ci się zachce, aż ktoś Ci stworzy możliwości, i poda rękę. Twój moment jest właśnie teraz – teraz zaczyna się Twój marsz do wieczności. Rozwijaj się – dla Narodu, innych, aby być lepszym i skuteczniejszym żołnierzem. Nie rób rzeczy, które tylko przepalają Twój czas i jeszcze mocniej wciskają Cię w getto marazmu i bezczynności. Wyjdź przed szereg, to żaden wstyd.

 

Nic nie spadnie Ci samo z nieba – nie czekaj biernie na coś, co może być tylko efektem Twojej pracy i wysiłku. Tylko od Ciebie i Twojej determinacji zależy to czego dokonasz. Pamiętaj, że każdy z nas jest lub może być wzorem dla swoich towarzyszy – a tylko dobry wzór jest dla nas wartościowy.

 

Atak to najskuteczniejsza obrona. Trywialna prawda sprawdza się jednak cały czas. Nie czekaj aż liberalny wróg znów podejmie działania. Nie ograniczaj się tylko do bieżączki i reagowania na sytuację. Sam kreuj rzeczywistość i podejmij ideologiczną i metapolityczną ofensywę.

 

Tych, którzy nic nie robią, nikt też nie pamięta. Niech nie świadczy o Tobie ciągłe narzekanie, komentarze na portalach social-media i wynajdywanie kolejnych powodów swojego nieróbstwa. Pozostaw po sobie trwałe i mocne dziedzictwo, które będzie elementem szerokiej, nacjonalistycznej walki.

 

Jest nas niewielu. Mamy mniej czasu, sił i pieniędzy niż byśmy chcieli i potrzebowali. Dlatego też rozważnie podchodź do kwestii działalności. Podejmuj te działania, które są skuteczne i optymalnie wykorzystuj swoje środki. Archaiczne i dawno przebrzmiałe zwyczaje zostaw za sobą. Świadomość czemu poświęcasz swój czas i wysiłek niech determinuje Twoją skuteczność.

 

Nacjonalizm to nie subkultura i mityczne „środowisko”. Celem naszym nie jest samozadowolenie i klepanie się po plecach. Nacjonalizm to służba i ofiara. Nie skupiamy się na kumatych koszulkach i przekonywaniu przekonanych – obowiązkiem naszym jest wpływać na społeczeństwo. Rób to co należy, a nie to co zostanie przez „środowisko” dobrze przyjęte. Miarą wartości nie jest lajk na facebooku, ale uczynienie kolejnych kroków w stronę zwycięstwa.

 

Mów prawdę. To prawda odróżnia nas od liberałów, lewicy i kolaboracjonistów. Teraz jak nigdy indziej jest potrzebne, by wysoko wznieść sztandar prawdy i krzyczeć ją na całe gardło. Więc krzycz, każdego dnia wykrzykuj prawdę, bo to jej najbardziej się boją!

 

Oczywiście są miejsca, w których nie należy zazwyczaj mówić prawdy. W ogóle najlepiej w nich mówić jak najmniej. Są też ludzie, z którymi nie należy rozmawiać, a jeśli już jesteśmy zmuszeni z nimi rozmawiać, to zaburzenia mowy i problemy z pamięcią są wysoce wskazane.

 

Pamięć to twarda skała. Dlatego pamiętaj to co ważne – dobre i złe chwile, zwycięstwa i porażki, ale także swoich wrogów i ich świństwa. Zemsta to nektar bogów i o ile nie ma sensu skupiać się tylko na tym, to gdy przyjdzie odpowiedni czas i nadarzy się odpowiednia okazja – zadbaj o to, by wyrównać rachunki. Niech Twoja zemsta będzie skutkiem Twojej wiary w Ideę.

 

Koleje życia potrafią nas zaprowadzić do naprawdę dziwnych miejsc i sprowadzić na nas niespodziewane sytuacje. Najważniejsze w tym jednak to pozostać wiernym swym poglądom i nigdy nie dać się sprowadzić na dno. To ma różne nazwy i odcienie, jednak zawsze sprowadza się do duchowego, moralnego i cielesnego upodlenia samego siebie, często także bliskich sobie osób.

 

- - -

 

Nie musisz, a nawet nie możesz, równać do żadnego wzorca propagowanego przez ten chory świat. Nie daj sobie narzucić kierunku i drogi przez ludzi, którzy sami są ślepi i głusi. Otaczające nas modele zachowań stworzone są po by ludzi niewolić i ogłupiać. Dlatego nie podążaj za modami, nie zbieraj niepotrzebnych gadżetów, nie słuchaj popularnych „influencerów”.

 

Polacy ukochali sobie słowa. To po nich oceniamy ludzi i ich czyny, a nie po faktycznych dokonaniach. Tyczy się to nie tylko sfery publicznej, ale także często prywatnej. Przyjaciół rozpoznasz po czynach, zwłaszcza w trudnych chwilach, a nie po poklepywaniu ramienia przy kolejnym piwku. Tak samo ludzi wiernych określonym wartościom i ideom poznasz nie po popisach retorycznych, ale codziennych wysiłkach. Sfera rzeczywistości zawsze górować będzie nad imaginarium pięknych słów.

 

Nie przyszedłeś tu znikąd. Za Tobą stoją szeregi bohaterów walczących o ten kraj i Naród, a wśród nich także nasi ideowi poprzednicy. Pamiętaj o nich i nie bój się oddać należnej im czci. Niech ich poświęcenie i ofiara będą dla ciebie natchnieniem i drogowskazem.

 

Tylko skończony idiota nie uczy się na błędach. Tych się nie uda Ci wystrzec, jednak najważniejsze byś wyciągał ze swych porażek wnioski. To właśnie ta nauka stanie się nawozem jutrzejszych sukcesów. Tkwienie w błędach, powielanie archaicznych form i treści to pójście na rękę naszym wrogom. Bądźmy skuteczni – to być może najważniejsze wezwanie dzisiejszego dnia.

 

Przywilejem wieku młodego jest brawura i przeświadczenie o własnej nieomylności. Jednak przeważająca większość rozterek i wyborów młodych działaczy była przerabiana już przez ich starszych kolegów – stąd nie ma żadnej ujmy w słuchaniu rad. Oczywiście o ile te są rozsądne, rady od ludzi tkwiących w agroskinerskiej subkulturze lub sekciarskiej nieskuteczności nie na wiele się przydadzą.

 

Nowoczesny świat pełen jest pokus – każdego dnia jesteśmy wręcz zasypywani wszelkimi możliwościami na odrealnienie, ogłupienie i ułudne szczęście. Szturmowy nacjonalista wie jednak, że to wszystko kłamstwo i wykazując mądrość przez szkodą nie pakuje się w żadne bagno.

 

Nie oczekuj od nikogo, nawet od „Szturmu” gotowych rozwiązań. Sam szukaj swej drogi, sam wypracuj najlepsze rozwiązania. Żyjemy w skomplikowanym świecie, którego dynamizm jest na tyle duży, że wszelkie „magiczne recepty” szybko tracą na wartości.

 

Przeszłości nie zmienisz. Dlatego patrz w nią jedynie by wyciągnąć wnioski o popełnionych błędach i szukać natchnienia w sukcesach. Nie żyj przeszłością, to w nowym dniu kryje się klucz do sukcesu. Nie załamuj też rąk nad tym co utraciłeś. I pamiętaj –  na zwycięstwo trzeba czasu. Konsekwencja, systematyczność i ciągły aktywizm to nasz tlen.

 

               

 

Znasz zasady, żyj tak, żeby ich nie zdradzić.

 

 

 

Grzegorz Ćwik